Satysfakcja z pracy zarobkowej, postrzegane jest przez pryzmat wyników na stanowisku pracy.

Młodsi ludzie, są zdania, że po ukończeniu studiów praca jest na wyciągnięcie ręki, nic bardziej mylnego . Naturalnie praca jest , ale dla doświadczonych w danym zawodzie lub dla niedoświadczonych za niewygórowaną stawkę . Lata, kiedy dochodzenie do umiejętności było gwarantem znalezienia dobrze płatnej pracy , skończyły się, rynek nie potrzebują ludzi dobrze wykształconych , ale posiadających cechami charakteru, która przyczyni się do przysparzania firmie dochodów . Przedsiębiorczość, przebojowość to walory zauważane przez pracodawców , praca dla takich rozpoczynających karierę odpornych na stres ludzi czeka . Oczekiwania Polaków , co do wymiaru wynagrodzenia za pracę podnoszą się, obywatele chcą więcej zarabiać , bo ich ambicje są większe, chcą więcej posiadać i zagwarantować swoim domownikom godne warunki życia . 

Zadowolenie z pracy jest ważne , bycie cenionym od pracodawcy również , zgranie tych przesłanek z zadowalającą wynagrodzeniem postrzegane jest za powodzenie w życiu zawodowym. Wyjazd z kraju w poszukiwaniu pracy jest nadal uważany, jako jedna z alternatyw , jednak czym człowiek starszy , tym bardziej myśli o pozostaniu w ojczyźnie. Praca , które pozwala może zapewnić sobie i rodzinie mieszkanie oraz wysoki standard życia,  jest dostępne tylko dla niektórych . 

bästa dejtingsidan datingsida.xyz

Stanowiska takie jak przedsiębiorca , stwarzają możliwość uzyskania wysokie dochody , ale obowiązki takie wiąże się z nienormowanym czasem pracy , przeżywaniem sytuacji stresujących i koniecznością sprostania z nowymi wyzwaniami. Podchodzenie do pracy , jak do niemiłej obowiązku, konieczności jest nie tylko niezadowalające dla zatrudnionego,  ale również dla przełożonego, niesatysfakcjonująca praca to zniechęcony pracownik ,  który jest mniej wydajny , jest wiecznie wyczerpany i zestresowany .